Şenay Gürler'e vucut bakım terapisi

Özkan Aktuğ Özkan Aktuğ

03 Eylül 2012 Pazartesi

Televizyonlarda beğenerek izlediğimiz dizi sanatçısı Şenay Gürler , yoğun tempoda çalıştığından dolayı ;  formunu korumak , sağlıklı ve zinde kalabilmek için  uygulamış olduğum vucut bakım terapisi aşağıdaki gibidir.

Yeşil Çay Terapi

Doğanın elleri vücudunuza değsin...
Zamanla toksin adını verdiğimiz maddeler bedende birikip birçok ciddi hastalığa yol açabiliyor. Toksik atıklar ise vücudumuzda büyük tahribat yaratıyor. Green tea ' nın sayesinde kan dolaşımı ve dolayısıyla hücrelere oksijen taşınımı artar vücut sağlığa ve dinginliğe kavuşur. Aynı zamanda yeşil çay antioksidan özellik gösterir, cildi besleyerek cildin olgunlaşmasını geciktirir.

Doğal bakımlar günümüzde en çok tercih ettiğimiz ve en iyi sonuç aldığımız bakımlardır.Tarihe inersek; Babilliler ve Mısırlılar yağlı parfümler kullanırlardı. Yine Mısırlılar banyolarına çeşitli kokular koyar, bedenlerini kille temizlerlerdi. Banyo sonrasında güzel kokulu yağlarla vücutlarına masaj yaparlardı. Zamanla bu gelenek Eski Yunan uygarlığına da geçmiştir. Ve sonra günümüze doğal bakımlar ve terapiler olarak el vermiştir.

Jakuzili terapi örnek bakım uygulaması
İlk önce yaptığınız terapiye uygun duş jeli ile müşterinizin duş alması sağlanır.
Daha sonra terapiye uygun Cream Peeling ile peeling yapılır, bu esnada gözenekler açılmış ve cilt üzerindeki ölü tabaka atılmış olur.
Sonra uygun olan masaj yağı ile masaj yapılır.
Hücre yenileyici ve yoğun vitamin desteği sağlayan terapiye uygun Body Mask uygulaması yapılır. Daha sonra terapi küvetine uygun olan terapi bakımından dökülür müşteri küvete alınıp terapi küvetindeki jet havalarla masaj yapılır.
10 dakika sonra uygun olan terapinin banyo köpüğü yeterli miktarda dökülüp 10-20 dakika terapiye devam edilir.
Bu esnada müşterinize uygun olan ikram yapılır..
Uygulama sonunda cilt elastikiyetini destekleyen terapiye uygun ışıltılı vücut losyonu hafifçe masaj yapılarak vücuda yedirilir.bakıma bu şekilde son verilir.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI