Laparoskopik Gastroenterolojik Cerrahi ;Doç.Dr.Yunus Yavuz

Merih Zengin Merih Zengin

17 Mart 2010 Çarsamba

Ülkemizde obezite ve buna bağlı hastalıklarla mücadele eden az sayıda kurum vardır.Bu     alanda, soruna akademik olarak yaklaşan ve uluslararası standartlara uygun merkezlere ihtiyaç duyulmaktadır.İşte bu kurumlardan biriside ;


 


 Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Obezite Merkezinin kuruluş amaçları :

    

Koruyucu ve önleyici önlemlerin alınmasını sağlamak,

Obezite ile ilgili bilimsel araştırmalar yapmak ve yayınlamak,

Mevcut çağdaş tedavi yöntemlerini uygulamak, geliştirmek,yaygınlaştırmak  ve 
 eğitimini vermektir.

 

 


    1992 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan ve aynı Üniversite de 1997 ve 2008 yılında Genel cerrahi Anabilim dalında uzmanlığını ve Doçentliğini yapan  Doç.Dr.Yunus Yavuz dan bahsetmek istiyorum.

    Çağımızın hastalığı Obezite konusunda son 10 senesi ni  İsveç,  Norveç  ,Oslo da  çeşitli Hastanelerde Genel Cerrahi ve özellikle de Laparoskopik   Gastroenterolojik Cerrahi alanında çalışmalar yapmıştır.

 


   Doç. Dr. Yunus Yavuz, halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi bölümünde 114 obezite hastasına mide bandı,mide baypass, ameliyatlarını ekibiyle beraber başarıyla yapmıştır.

Özellikle Obezite konusuna değinmemin sebebi ,www.doktorsigortasi.com haber sitemize o kadar çok mail geliyorki ; Obezite hastaları kime , nereye başvuracaklarını ,tedavi yöntemlerini bilmiyorlar.En önemliside Mide Ameliyatı olduktan sonra gerekli muayenelerde Hekimlerine birtürlü ulaşamadıklarını ,gerekli saygı ve ilgiyi görmediklerini söylüyorlar.

İşte para kazanmak uğruna boşa ameliyat yapılmak istemiyorsunuz; bu konunun uzmanı ,güvenilir ,ahlaklı ve profesyonelce çalışan,aradığınızda ulaşabileceğiniz  bir hastane ve hekim seçiniz.

Merih Zengin
YORUMLAR Yorum yapın

  • selim betüralp (17 Mart 2010, 22:28)

    Bu konuya eğildiğiniz için çok teşekkürler.gerçekten artık çağın hastalığı ve ameliyat yaptırmak ısteyen çok kişi var .denenmiş örnekler istiyorlar sizde bize yol gözterıyorsunuz . teşekkürler

YAZARIN DİĞER YAZILARI