Midelerine değil , bileklerine takdınız kelepçeyi....

Merih Zengin Merih Zengin

29 Ocak 2010 Cuma

Son birkaç haftadır okadar çok mail geldiki bu konuya değinmeden edemeyeceğim.Konumuz malesef çağımızın hastalığı OBEZİTE.
  
 Kilo almayı hiç kimse sevmez hem fiziksel güzellik açısından hemde sağlıklı olmak açısından.Ancak son 10 senedir kelime dağarcığımıza obezite eklendi.Bu öyle 3 yada 5 kilo değil enaz 40,50 ve çok daha fazla kılosu olan hastalara kullanılan bır kelıme.

Obezite ye çarelerden biriside mide kelepçesi yöntemidir.Ancak bu operasyon her türlü zayıflama yöntemi denenmiş ve kilo verılmemış yada verilen kılonun daha fazlası geri alınmış olması sonucunda son çare olarak yapılmaktadır.
 
İşte size bu amelıyatı çok ünlü Profesörlerden birine yaptırmış bir olan bir kaç hastanın şikayetlerini yazmak istiyorum. 

Mide kelepçesi takılacak hastalar önce profösürün muayenehanesine her gidişte 250 lira vizite ücreti ödemeye başlamışlar.Profesörümüz aslında  İstanbul........Tıp fakültesi hocalarından birisi yani bu hastanede SSK ,BAĞKUR,EMEKLİ SANDIĞI  olan bırısı zaten amelıyatı çok az bir ücretle yaptırabılır.
    Ancak profesörümüz anlaşma yaptığı bir özel hastanede 8.000 $ isteyerek ameliyatı gerceklestırmış. 6 ay sonra kelepçe kayması netıcesınde  hasta bir amelıyat daha olmak zorunda kalmış.Hastamız ayda 2 kere profesöre gitmek zorundaymış kontrol yada komplıkasyonlar sonucu
her seferınde 250 tl enaz ödeme yapıyormuş.Maddı olarak yetışemeyeceğini mumkunse Profesörümüzün hoca olduğu hastaneye gitmek istemiş ve hatta gitmişde hastamız. Ancak tabi pek memnun olmamış doktorumuz bu işten.Hastalarına aramaları için verdığı cep telefonunu artık muayenehanesınde sekreterı tarafından kullanılmak üzere sekreterıne bırakmış.Tüm arayan hastalara sadece muayenehanede kontrol yapacağını ve hastaneye gıtmemelerı gerektığı soylenmış , üstelikte 2010 senesınde muayene ucretının 300 tl olacağı sekreter tarafından ıletılmış.

Aylık kontrollere vizite ücretini ödeyemedıklerı için gıdemeyen hastalarımız malesef kılo verememışler.
Muayenehane ye gıttıklerı anda profesörle konuşmadan önce mutlaka vızıte ücretini ödemeleri yoksa hocayla görüşemeyeceklerı söylenmış.

Doktorluk çok kutsal, çok zor, çok emek isteyen bır meslek.Yıllarca eğitim görüyorlar uzmanlık , doçentlik, profesörlük içinde daha yıllarca emek sarfediyorlar.Hepsinin aldıkları paralar helal olsun.Ancak öyle durumlar vardırki yaptım bitti dediğiniz an onca emeğiniz onca ünvanınız boşa gitmiş olmuyormu acaba,...

İşte  yaşanan durumda buna tam bir örnek.Ameliyatımı yaptım,kelepçemi taktım ...  eee ayda 300 tl veremıyorsan kusura da bakma demek nekadar uygun bir durum acaba, üstelikte sonuça daha ulaşılamamış hasta kılolarını henuz verememış bile..Yani hastalarınızın midesine değil bileklerine takdınız kelepçeyi.........

Hastamızın tüm bilgileri elimde mevcut ,anlattıklarınıda malesef doğruladık...

Sayın hocam en kısa zamanda hastamızla beraber ziyaretınıze gelmek ve bundan sonra neler olduğunu buradan okuyucularımıza  anlatmak istiyorum.


doktorsigortasi@gmail.com

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI