Bulgaristan Avrupa Birliğinde olmamalı bence....

Merih Zengin Merih Zengin

14 Aralık 2009 Pazartesi

11-14 Aralılk tarıhleri arasında sevgili oğlum Tamay'ın Futbol turnuvası için Bulgaristan daydık.Türk Hava Yolları spor okulunda sevgili Salih hocamız ın yetiştirdiği minik futbolcularımız Bulgaristan da 4 maç yaptı.Bu maçlar Bulgaristan birinci lig takımlarından Cernomorez,Burgaz,Verays ve Aydros takımları idi.

Türk Hava Yolları Spor bünyesindeki minik(97-98) ve miniminik(99-00) takımı oyuncuları - 3 derece de kar yağışı ve buz gibi havaya rağmen göz kamaştırdı.
Stadı doluran taraflı tarafsız herkes ayakta alkışlarken övgüler yağdırdı.Türkiye mizi gururla temsil etmekten ve zaferle geri dönmekten dolayı biz anne ve babalar mutluluk gözyaşlarımızı bir hayli döktük.


Birazda sizlere Bulgaristandan bahsetmek istiyorum.Bulgaristan ın Burgaz şehrinde 4 yıldızlı en büyük,en eski tarihli ve en lüks otelinde kaldık.Ancak Kominizm in etkileri hala sürüyordu.

Avrupa Birliğine girmiş bir ülkenin sigara yasağını hiçe saymaları,Kominizm den kurtulamamış olmaları,gülmeyen yüzleri,asla insiyatif kullanmamaları gibi malesef daha birçok olumsuz şeyler bizleri hayrete düşürdü.Nüfusun nerdeyse % 30 u Türklerden oluşuyor.Ama Bulgaristan halkı ile Türk halkı birbirmize okadar çok benziyoruzki çoğu zaman kim kimdir ayıramadık.

Türk misafirperverliği tüm dünyada bilinir ve bu sıfata sahip olmanın hakkını da çok iyi verdiğimizin kanısındayım.
 Bence Avrupa Birlği ne girmek için sanırım sadece din faktörüne bakılıyor.Aksi takdirde Türkiye olarak bize rica edilmesi ,ülke olarak bizim biraz düşünmemiz gerekir Avrupa Birliğini.Burgaz,Aydros,Verays şehirleri deniz turizm olarak tüm dünyanın tanıdığı yerler.Antalya yı görmeyen ve herşey dahil otellerinde kalmayan lar bu şehirleri beğenmekte haklılar.

 24 minik futbolcumuz henüz Türkiye de şehirler arası bile maç yapmadan Avrupa birliği üyesi Bulgaristan da yaptıkları zafer dolu maçlardan sonra Türkiye sınırlarına girdikleri andaki mutlulukları ve gururları görülmeye değerdi.
Heleki 9-10-11 yaşındaki bu yavrularımızın Türkiyemizi öyle bir tanımlamalrı  vardıki tüm politikacıların ve sebepsiz yere yurdumuzu bölmeye çalışanların  duymasını isterdik.         

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI