Gününüz kutlu olsun sevgili öğretmenim,

Merih Zengin Merih Zengin

23 Kasım 2009 PazartesiAtatürk, Kurtuluş Savaşı'nı ve inkılaplarını hep sabırlı, ikna edici, güven verici, bilgili "öğretmenliği" sayesinde başarmıştır.

Atatürk'e "Başöğretmen" ünvanı verilişinin 81'inci ve bu günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının 28 incı yılı...24 Kasım Öğretmenler günü...Sizin gününüz...


"Öğretmenlik ,bizleri ham bir madde olarak ele alır, üzerimizde titiz, dikkatli ve sabırlı çalışmalar yaparak bizi şekillendirirler.Bize doğruyu, güzeli, iyiyi, mertliği, milli duyguları ve Atatürk ilkelerine bağlılığı öğreten öğretmenlerimizdir. Biz onların eseriyiz.

Çok özel, çok yüce bir mesleğin sahibisiniz. Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın. Sevgi ve fedakârlık mesleği. Sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görev.

Siz yalnızca 24 Kasımlarda değil her zaman değerlisiniz ve öyle kalacaksınız. Büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz; geçmişte ve gelecekte iziniz var.


Bilim ve aklın ışığında, sevgi dolu yolun açık olsun fedakâr öğretmenim


YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI