''Dila'nın kaderi ölmekti''.Bu kaderi senmi çizdin peki!!!

Merih Zengin Merih Zengin

09 Ekim 2009 Cuma

İlahi adalet diye bir şey vardır. Allah'ın sopası yoktur ama kepçesi vardır.... diye sözlerime başlamak istiyorum  ; neden biliyormusunuz ?

  Zayıflatmanın piri sayılan üstelik Doktor sıfatı taşıyan Muzaffer Kuşhan'ın insanlar üzerindeki kader biçme tirajedisinden bahsetmek istiyorum.

   Gencecik bir kız Dila ..önünde yaşayacağı daha güzel günler vardı eminim.Her genç kız gibide (nedendir bilinmez) zayıf (ama sağlıklımı) olmak istiyordu.

 Çağımızın en tehlilkeli hastalıklarından biri olan obezite bir çok genç kız ve kadınları malesef hem ruhsal hemde sağlık yönünden etkiliyor.Çılgın şok diyetler,güzellik salonlarına dökülen paralar,kullanılan ama tehlikesi bilinmeyen ilaçlar ve son seçeneklerden biride işte zayıflama klinikleri diye geçen KUŞHAN kliniği gibi malesef ticari amacı mesleklerınden daha üstün tutan kurumlar.

 DİLA... malesef böyle bir kurumda zayıflamaya karar verdi.Malesef olan tarafı zayıflamak yada kurum değil. Malesef olan böyle bir kurumda ilk başta hertürlü tahlilin yada chek-up ın ve kayıt esnasında sorulan sorulara göre bir tedaviya başlanması.Tedavi diyorum çünkü obezite ve şişmanlık tüm dünyada hastalık diye adlandırılıyor.

    Kuşhan Kliniği bugüne kadar binlerce kişiyi zayıflatmış olabilir.Teknik her neolursa olsun kişiye özel olmak zorundadır,yapılan tahlil ve verilen diyetlerde.Elbette amaç zayıflatmak ama her ne olursa olsun diyerek olmamalı yada kısa sürede kilo verdirip aynı hızla geri aldırmamalı.

    Dr.Kuşhan.......   ne talihsiz ne mesleğe yakışmayacak açıklamalar,


İlahi adalet diye bir şey vardır. Allah'ın sopası yoktur ama kepçesi vardır


 Ben müneccim miyim bileyim?


Dünyanın neresinde olursa olsun bu kızcağızın kaderi ölmekti.

Zaten aile sorunları var,anne babası boşanıyor,,,,

Benim vicdanım o kadar rahat ki aklınız hayaliniz durur

Tekrar klinik açacağım, harıl harıl aranıyorum ,herkes zaten kuyrukta....... diye uzayıp gidiyor .

Dr.Kuşhan

Elbetteki kliğinizi açaçcaksınız ama artık daha iyi tanıyacaksınız zayıflatacağınız kişiyi.
Elbettekii sizi arayacak insanlar zayıflamak için bu bir hastalık sizde doktorsunuz tedavi etmeniz gerekir mesleğiniz gereği.Ama artık daha çok doktorculuk yapacaksınız ticaret yerine.

   Müneccimmisiniz bilmiyorum,insanların kaderinin(dünyanın neresinde ölmek) sizin elinizde ölmek olduğunada inanmak istemiyorum,

   Heleki doktorların ettiği hipokrat yeminine göre sır kalması gerekenlerın (aile sorunları )
afişe edilmesine inanmak istemiyorum.

   Ama vicdanınızın ne kadar temiz olduğunu hayal edebiliyorum.İlahi adalet diye bir şey vardır. Allah'ın sopası yoktur ama kepçesi vardır. sözünün sizin içinde geçerli olduğunu hatırlatmak da istiyorum.

  DİLA.. sana yaşarken pek birşey yapamadık .. ama sen enazından  kilo problemi olanlara nelerle karşılaşabileceğini malesef senin vefatından dolayı yardım edebileceğimizi, bilinçlendirebileceğimizi
inanıyorum.
  DİLA... ailenin açtığı davada haklı olduğuna inanıyor ve takip ediyorum enazından bukadarını senin için yapmak istiyorum.
 

Rahat uyu sevgili DİLA.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI