24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Merih Zengin Merih Zengin

23 Kasım 2012 Cuma

24 Kasım ,Mustafa Kemal ATATÜRK'e "Başöğretmen" Ünvanı Verilişinin 84'üncü ve Öğretmenler Günü Olarak Kutlanmaya Başlanmasının ise 31'inci Yılıdır.

Türkiye uzun süredir ihmal edilen eğitim-öğretim sektörünün sorunlarını tartışmaya başladı. 4+4+4 sistemi, bilgisayarlı eğitim, akıllı sınıf projeleri, sınav sistemi reformu, anadilde eğitim, seçmeli ders ve diğer bölgesel eğitim politikaları son dönemde adını sıkça duyduğumuz düzenlemeler oldu. Bu düzenlemelerin ne gibi sonuçlar getireceğini zaman içinde göreceğiz.

Eğitim sorunlarını çözen milletler; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanda da kalkınmış ve ilerlemiştir. Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen milletler, başka milletlerin kölesi olmaya mahkûmdurlar. Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir.

Büyük Önder Atatürk'ün en çok fedakârlık isteyen meslek olarak nitelediği öğretmenlik, manevi yönüyle en büyük tatminin yaşandığı kutsal bir görevdir.


Öğretmenlik zor ve kutsal bir meslektir. Fedakârlık ister. Mesleğini sevmek ister.


Öğretmeni sevmek, milleti sevmektir. Öğretmenlik mesleğini yüceltmek milleti yüceltmektir.


Öğretmeni sevmek Atatürk ü de sevmektir. Çünkü Atatürk en büyük öğretmendir. T.C nin ve Türk Milletinin ilk, tek ve ebedi başöğretmenidir.


Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygıyla ve şükranla anıyor, geleceğimize yön veren değerli öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.


Bir Bakırköy lü olarak Eğitim hayatımın başlangıcı olup ,başarılarıma zemin hazırlayan Bakırköy Kartaltepe İlköğretim Okulu,Bakırköy Orta Okulu ve Bakırköy Lisesi nde eğitim almış bir öğrenci olarak tüm yaşayan öğretmenlerime teşekkür ederek ellerinden öperim.Hakkın Rahmetine kavuşmuş öğretmenlerimin huzur içinde uyumalarını temenni ederim.  


 


NOT; Böyle özel bir günde Dünyaya gelmiş olan sevgili kardeşim Kartal Şahin'in doğum gününü kutlar varlığı ile herzaman hayatımıza kattığı renkler için teşekkür ederim...seni seviyorum sevgili KARDEŞİM.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI