19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Merih Zengin Merih Zengin

18 Mayıs 2012 Cuma

19 Mayıs; 1981 yılından başlayarak «Atatürk'ü Anma Günü» olarak da kutlanmaya başlandı. Atatürk bir söyleşi sırasında : «Ben 19 Mayıs'ta doğdum» demiştir. 19 Mayıs bir yandan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlan­gıcı öte yandan ülkemizin kurtarıcısı, devletimizin kurucusu Atatürk'ün doğum yıldönümü olarak törenlerle kutlanır.

Buraya kadar doğru...ama bir farkla KUTLANIR dı...Şimdi ne oldu peki .. ne değişti...

1. Havalar soğuk oluyor çocuklarımız üşürler , hasta olurlar......
2. Üniversiteye hazırlanan son sınıf çocuklarımız ders çalışamazlar ve üniversiteye giremezler....
3. Gösterilere hazırlananlar ne giyecekler ki...şort,etek  mi..yok onlar yakışmaz uygun düşmez....
4. Gösterilere katılacak çocukları bazen zorla seçiyorlar canım ... aileleri gönüllü değillerki mecbur mu  gösteri yapmaya çocuklar...

Yukarıda yazılanlara inanamıyorum.. 19 Mayıs , 23 Nisan ,29 Ekim bütün Bayramlarımızı kutlama törenlerimize ne oldu ? Ne değişti ?

Ben kutladım ve kutlamayada devam ediyorum..İlkokulda tüm 23 nisan törenlerine Ortaokul ve Lisede ise 19 Mayıs törenlerine seve seve , mutlu olarak katıldım. Üşümedim, yorulmadım , sıkılmadım..

Bir çok Okullardaki her yaştaki çocuklar mecburen , Resmi açılışlara ,Bakan ve Milletvekillerini alkışlamaya kar-kış , soğuk-yağmur düşünmeden saatlerce bekletiliyorlar.

Okullar arası yapılan spor müsabakaları karkış dinlemiyor...Maraton koşuları ,futbol ligleri, Belediyeler tarafından düzenleniyor...


Bu yıl ve gelecek yıllarda (stadyumlarda yapılan) resmi 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim törenleri kaldırıldığına ve bunların yerine "halkın coşkulu eğlencelerle milli bayramları kutlayacağı" söylendiğine göre, bu görev herkese ve tabii öncelikle "Atatürk'ün geleceği emanet ettiği gençler"e düşüyor..

LÜTFEN..Siyaseti , terörü, havaları MİLLİ BİLİNCİMİZDEN uzak tutun...

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ,Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

YORUMLAR Yorum yapın

  • özkan aktuğ (14 Temmuz 2012, 22:06)

    merih hnm sizleri ne kadar övsem kelimeler yetmez,çok güzel fırsatlar sunuyorsunuz sevgili takipçilerimize......teşekkürlerimi sunuyorum,sizlere karşı.....
  • özkan aktuğ (12 Temmuz 2012, 13:59)

    merih hnm mükemmel modern paylaşımlarınızdan dolayı,bilgi akışlarını okurlarımıza aktarmayı sağladığınız için tşklerimi sunarım....MASAJ ve REFLEKSOLOJİ UZMANI,ÖZKAN AKTUĞ...
  • a.y (12 Temmuz 2012, 08:18)

    insan lar tarih boyunca bu neden yüzünden kaybetmiştir ,tamam başkalarının hassasiyetlerine saygı duyarım,ama önce kendi ğerlerimize ve değer potansiyellerimize sahip çıkıp saygı duyalım.görüşlerinizi destekliyor hassasiyetinizi tebrik ediyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI