14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun

Merih Zengin Merih Zengin

14 Mart 2011 Pazartesi

Tıp Bayramı, her Mart ayının 14ünde kutlanan, Türkiyede tıp alanından çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı, bilime katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günüdür.
 
Ülkemizde, sağlık alanında, hekimlerin özlük haklarında ciddi sıkıntılar vardır, 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanılması gereken günde Hekimlerimiz ve Sağlık çalışanları maalesef yürüyüş ve mitinglerde ''Sağlıkta Dönüşüm Projesini '' eleştirmektedirler.

Doktorlar dünyadaki en önemli mesleği yapmaktadırlar. İnsan denen mükemmel organizmanın tamirini başarmak en başta saygı gerektiren bir meslektir.Hekim mesleğinde ilerlediyse, işini en mükemmel şekilde yapıyorsa, doğal olarak emek ve zekasının karşılığını alacaktır. Buna kimsenin laf söylemeye hakkı yoktur.

Bence devletin en temel görevlerinden bir tanesi vatandaşının sağlığını korumak olmalıdır.Son yıllarda sağlık sisteminde yapılan değişiklikler gerek sağlık hizmetinin ticari boyutunun ağır basması sonucu yaşanan sıkıntılar, gerek hekimlerin özlük haklarındaki değişiklikler,kafa karışıklığını daha da arttırmaktadır .

Toplumsal yaşantının tüm alanlarında şiddet giderek yaygınlaşan bir eğilim haline gelmiştir.Acil servisler, yoğun bakım üniteleri başta olmak üzere hekimler , 112 Acil Ambulanslarında göevli tüm personel nerdeyse her gün bazen ölümle sonuçlanan şiddete maruz kalmaktadır.

Sağlık sistemimizin aksayan yönlerinin düzeltilmesi ve yurttaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması gerekmektedir. Sağlık adına yaşanan herşey sedece doktorları ve sağlık çalışanlarını değil, tüm toplumu yakından ilgilendirmektedir.

Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar,başarılı çalışmalarının devamını dileriz.


YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI