Sevgilliler gününüz kutlu olsun

Merih Zengin Merih Zengin

14 Şubat 2011 Pazartesi

Bugün, 14 şubat sevgililer günü..Bir çok sevgilinin heyecanla beklediği bir gün.Ama biliyorum ki bir çok insan da bu günü gereksiz,ticari amaç güdülen,insanların kandırıldığı bir gün olarak görüyor.

Bana göre sevginin gösterildiği,en azından 14 şubat gelmeden bir hafta önce bile aşktan,sevgiden bahsedilmesi enazından poziif enerjiye sebep oluyor.

Yıllarca flört edip evlenme teklifini ogün yapmak isteyen beyler yada o gün evlenme teklifi alırmıyım umudu içindeki hanımlar.. Belki sebebi belli  belki de gereksiz yere küsmüş çiftler in barışmak için bir bahane sayıldığı bir gün ...Yada eşler arası anlaşmazlıkların  sürdüğü belki evlilliklere yada lişkilere verilen aranın kapatılması için gereken bir gün....

Kalpleri heyecanla çarpan ama bir türlü birbirlerine açılamayan bir çok gencin iple çektiği yada ikinci baharını yaşamak isteyen ikinci bir şansı hakedip hatalarından ders almış olan aklı selim kişilerin beklediği bir gün...Yıllarca evli kalmış çoluk,çocuk, torun torba sahibi olmuş gençlik günlerinden kalmış anıları bıyık altında gülümseyerek hatırlayan büyükanne ve büyükbabaların anılarının canlandığı bir gün...Kalbi kırık yada boş olanların biraz özlem ama yinede umutla beklediği bir gün sevgililer günü..

Hangi yaşta ,hangi konumda olursa olsun güzel bir öpücükle sevgi dolu bir sesle günaydın denilip kondurulan bir öpücüğü kim istemez..Evlerinde , işyerlerinde  çiçekcinin getirdiği kırmızı gülleri,kır çiçeklerini şöyle gururla alıp heyecana kapılmayan varmı dır acaba ? Evinden çıkıp sevgiliye koşan çiftlerin bugün için yaptıkların planların heyecanını taşımayan varmı dır acaba..Her ne olursa olsun bugün öyle yada böyle sevginin gösterildiği güzel bir gün.
 
Bugün bırakalım bukadar derdımız varken böyle birgün mü olur demeyi...
Bukadar ekonomik kriz varken para tuzağıdır demeyi...
Ben sevgimi sadece bu günmü gösreceğim gereksiz bir gün demeyi.....
Bugün bahaneniz olsun sevmek sevilmek için...
Bugün umudunuz olsun sevginin gücünün bir çok kötü giden şeyi yola sokabileceğinin...
Bugün bahaneniz olsun darıldığınızla barışacağınızın...  

Sevgilier gününüz kutlu olsun ...
Sevdiğim günümüz kutlu olsun :))

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI