24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Merih Zengin Merih Zengin

24 Kasım 2010 Çarsamba

Büyük Önder Atatürk'ün en çok fedakârlık isteyen meslek olarak nitelediği öğretmenlik, manevi yönüyle en büyük tatminin yaşandığı kutsal bir görevdir.


Öğretmenlik zor ve kutsal bir meslektir. Fedakârlık ister. Mesleğini sevmek ister.


Öğretmeni sevmek, milleti sevmektir. Öğretmenlik mesleğini yüceltmek milleti yüceltmektir.


Öğretmeni sevmek Atatürk ü de sevmektir. Çünkü Atatürk en büyük öğretmendir. T.C nin ve Türk Milletinin ilk, tek ve ebedi başöğretmenidir.


Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygıyla ve şükranla anıyor, geleceğimize yön veren değerli öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.


Bir Bakırköy lü olarak Eğitim hayatımın başlangıcı olup ,başarılarıma zemin hazırlayan Bakırköy Kartaltepe İlköğretim Okulu,Bakırköy Orta Okulu ve Bakırköy Lisesi nde eğitim almış bir öğrenci olarak tüm yaşayan öğretmenlerime teşekkür ederek ellerinden öperim.Hakkın Rahmetine kavuşmuş öğretmenlerimin huzur içinde uyumalarını temenni ederim.  


NOT; Böyle özel bir günde Dünyaya gelmiş olan sevgili kardeşim Kartal Şahin'in doğum gününü kutlar varlığı ile herzaman hayatımıza kattığı renkler için teşekkür ederim...seni seviyorum sevgili KARDEŞİM.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI