Bayramlar güzeldir, hele de sevgi varsa içinde...

Merih Zengin Merih Zengin

15 Kasım 2010 Pazartesi

Çocukken,annemize,hepimiz mutlaka sormuşusuzdur, "Bayrama ne kadar kaldı?" diye
Annemiz:
"Yatacağız,kalkacağız,yatacağız,kalkacağız..."diye başlayan, çocuk aklımıza hitaben, bir çeşit sayma yöntemiyle ifade ederdi bayram sabahını.Ertesi gün, yine aynı soruyu sorar,aynı cevabı alırdık.İçimizde tatlı bir heyecan ve bir o kadarda mutluluk dolu yüreğimizle beklerdik bayram sabahlarını...

Ne güzeldir o heyecanlar... Sabah kalkıp  yeni giysilerimizi giyinip  bayram heyecanını yaşamak. Kırmızı bir ayakkabı, kırmızı bir elbise kimin çocukluk hayali değildi ki! Dünyayı kurtaran kahraman oyuncaklar..

İster dini, ister iktisadi, ister sosyo-kültürel boyutlarıyla değerlendirilsin, hepimiz için farklı anlamlar taşır Bayramlarımız.Hayatımıza , İnsan ilişkilerimize çeşitli renklilik ve değer katar bayramlarımız; Yaşadığımız dünyaya ,bulunduğumuz sosyal, kültürel ve tarihi yapıya katkı sağlamak açısından büyük bir önem taşır ve toplumumuz için bir ibadet olmanın yanı sıra aynı zamanda bir moral kaynağı da olur.


Bütün bayramları sıhhat, neş'e ve başarı içinde sevdiklerinizle birlikte kutlamanız dileğiyle, her gününüz bayram olsun.


Kurban Bayramınız kutlu olsun...


Bayramlar güzeldir, hele de sevgi varsa içinde...
Bayramlar güzeldir.Hele de saygı varsa içinde...
Bayramlar güzeldir.Hele de küskünlük yoksa içinde...
Bayramlar güzeldir.Hele de yetim,öksüz değilse insan...
Bayramlar güzeldir.Hele de yoksulluk olmasa içinde...


 

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI