Hipnozla cinsel tedavi yapanlara ceza

Hipnozla cinsel tedavi yapanlara ceza

Türkiye Psikiyatri Derneği'nin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu'nun,Dr. Bülent Uran ve Pratisyen Hekim Cem Keçe hakkında şikayet başvurusu kabul edildi.

Türkiye Psikiyatri Derneği'nin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu'na 2 hekim hakkında yaptığı şikayet başvurusu kabul edildi. Kurul, hipnozla cinsel tedavi yapan jinekolog Dr. Bülent Uran ile kendisini cinsel terapi uzmanı olarak tanıtan ve vajinismus tedavisi yaptığını iddia eden pratisyen hekim Cem Keçe'ye ceza verdi. . Dr. Bülent Uran'ın, internetten randevularda, ücretin doğrudan banka hesabına yatırılması şartının da meslek etiği ile bağdaşmadığı kaydedildi.

MERKEZ KAPATILDI
Kurul, Dr. Bülent Uran ve Pratisyen Hekim Cem Keçe hakkında reklam ve tanıtımlarını durdurma kararı alırken Dr. Uran'a da 67 bin 200 lira para cezası verdi. Dr. Bülent Uran'ın Hipnoz merkezine para cezası verildi. Bu cezalara neden olan uyarılara göre düzeltmeler yapmayan Uran'ın Hipnoz Merkezi kapatıldı. Hipnoz Uzmanı olarak tanıtım yaptığı iddia edilen Dr. Uran'ın Türkiye Tabipler Birliği'nde meslekten men edilmesi için şikayette bulunuldu.SABAH

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 22 Şubat 2011, 09:02'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.