Doktor Obengül Ejder Türkiye birincisi oldu

Doktor Obengül Ejder Türkiye birincisi oldu

Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler Derneği'nin (JCI) bu yıl 5'inci kez düzenlediği "Türkiye'nin On Başarılı Genci" yarışmasının "Çevre ve Ahlaki Önderlik" alanında Adanalı Doktor Obengül Ejder Türkiye birincisi oldu.

Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler Derneği'nin (JCI) bu yıl 5'inci kez düzenlediği "Türkiye'nin On Başarılı Genci" yarışmasının "Çevre ve Ahlaki Önderlik" alanında Adanalı Doktor Obengül Ejder Türkiye birincisi oldu. Dr. Ejder, TOYP 2009 yarışmasının ana sponsorlarından olan Soyak özel ödülünü de aldı
JCI Adana Şubesi'nin aday gösterdiği Aile Danışma ve Eğitim Merkezinin Kurucusu ayrıca, Acıbadem Adana Hastanesi Sağlıklı Yaşam Kulübü Sorumlu Hekimi ve Aile Terapisti olan Dr. Obengül Ejder, ödül kazanmanın yanı sıra kentin tanıtımına katkı sunmuş olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
İstanbul'da düzenlenen törenle ödülünü alan Dr. Obengül Ejder JCI Adana'ya kendisini aday göstermelerinden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, "Adana'ya ve topluma fayda sağlayacak daha birçok projede yer almak istiyorum" dedi.
Dr. Ejder, JCI'nın çalışmalarına da dikkati çekerek, dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan derneğin dünya üzerindeki toplumlarda pozitif değişime ve gelişime katkıda bulunmak için gençlerin liderlik ve girişimcilik becerilerini, sosyal sorumluluklarını, ulusal ve uluslararası dostluklarını geliştirme misyonunu taşıdığını ifade etti.
Dr. Obengül Ejder, daha önce dört kez dünya birinciliği elde eden Türkiye'nin bu sene de iddialı projelerle dünya finallerinde yer almasının hedeflediğini ifade ederek, "Başarılı gençlerin desteklenmesi ve uluslararası platformda ülkemizin en iyi şekilde tanıtılması açısından yarışma büyük önem taşıyor" diye konuştu.

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 09 Ekim 2009, 14:10'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.