Acıbadem Eskişehir Hastanesi açıldı!

Acıbadem Eskişehir Hastanesi açıldı!

Acıbadem Sağlık Grubunun yaklaşık 50 milyon lira yatırımla yaptığı 110 yatak kapasiteli Acıbadem Eskişehir Hastanesi açıldı.

Eskişehirliler ve çevre illerdeki hastalar, kaliteli sağlık hizmeti sunan, üstelik tüm branşlarda SGK anlaşmasıyla hizmet verecek yeni bir adrese kavuştu: Acıbadem Eskişehir Hastanesi. Acıbadem kalitesini Eskişehir'e taşıyacak hastanenin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında, tıbbın tüm branşlarında hizmet vereceklerini belirten hastane yetkilileri özellikle kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, ortopedi ile pediyatri alanlarında fark yaratacaklarını ve birçok ilke imza atacaklarını açıkladılar.

Sağlık hizmetlerini güvenilir, hızlı, yaygın bir biçimde ve tıbbın en son teknolojileriyle topluma sunmayı hedefleyen Acıbadem Sağlık Grubu, sağlık hizmet zincirine yeni bir halka ekleyerek Acıbadem Eskişehir Hastanesi'ni hizmete açtı. Eskişehir ve çevre illerdeki hastalar için sağlıkta yeni çekim merkezi olarak konumlandırılan Acıbadem Eskişehir Hastanesi'ni tanıtmak için düzenlenen basın toplantısına Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Fuat Güven, Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Ahmet Şahin, Hastane Başhekimi Doç. Dr. M. Ali Özatik katıldı. Hastane yetkilileri yeni açılan hastanenin Afyon, Kütahya ve Bilecik gibi çevre illerdeki hastalara, artık Ankara ya da İstanbul'a gitmelerine gerek kalmadan kaliteli tıbbi hizmet sunacaklarını açıkladılar.

SGK'lılara da hizmet verecek

Acıbadem Eskişehir Hastanesi'nde diş hekimliği hariç tüm branşlarda SGK anlaşmasıyla hizmet verilecek. Ayrıca medikal onkoloji, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisinde SGK'lı hastalardan fark alınmayacak.

Bölgenin referans merkezi olacak
Hastane yetkilileri, Acıbadem Sağlık Grubu'nun öncü hizmet anlayışı ile Eskişehir'de de herkesin ulaşabileceği kaliteli ve etkili sağlık hizmeti vermeyi ve yine sağlık alanında bir referans merkezi olmayı hedeflediklerini belirttiler. Eskişehir ve çevresi için eksikliği hissedilen alanlarda fark yaratacak olan hastanede; özellikle kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, genel cerrahi, onkoloji, kadın hastalıkları ve doğum ile ortopedi ve pediatri alanlarının yanı sıra yoğun bakım hizmetleri, izolasyon üniteleri ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri ile de özgün hizmetler sunulacak. Ayrıca hastane, Eskişehir'de ilk kez özel bir hastane çatısı altında onkoloji alanında, medikal onkoloji (kanser tedavisi) ve PET CT cihazı ile hizmet verecek.

Acıbadem Eskişehir Hastanesi, kentte özel sağlık hizmetleri alanında en geniş sayıda öğretim üyesi kadrosuyla çalışacak. Tıbbın her branşında, haftanın her günü, 24 saat tanı ve tedavi hizmetleri sunacak olan hastanede, hastaların iş saatleri de düşünülerek poliklinik muayeneleri, saat 20:00'ye kadar uzatılacak.

Yılda 190 bin hastaya tedavi verilmesi hedefleniyor!
Acıbadem Eskişehir Hastanesi'nde, yıllık 180 bin ayaktan ve 10 bin yatan hastaya tedavi verilmesi hedefleniyor. 20 bin m2'lik kapalı alana kurulu hastanede; 5 ameliyathane, 1 doğumhane, 1 bebek bakım odası bulunuyor. Dijital alt yapısındaki özellikler nedeniyle 'kağıtsız hastane' niteliği taşıyor. Hasta bilgilerinin dijital ortamda saklanması sayesinde, tüm Acıbadem hastanelerinden hasta bilgilerine ulaşılabilecek. Bin noktadan kontrol edilen "akıllı bina" sistemiyle çalışan hastane, Kapalı Sistem ve Özel İklimlendirme Sistemi ile enfeksiyon riskini minimuma indiren özel havalandırma sistemine de sahip.
 

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 24 Eylül 2010, 15:09'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • ahmet (28 Mayıs 2013, 17:25)

    kahramanmaraş da açılacak mı? acıbadem hasnesi
  • gülsüm tokat (02 Kasım 2010, 10:45)

    ege üniversitesi atatürk sağlık hizmetleri meslek yüksekokulunda tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümünde 2.sınıf öğrencisiyim.liseyi bergama 70.yıl sağlık meslek lisesinde bitirdim hastanenizde tıbbi sekreterlik görevi yapmak istiyorum.... glsm_tkt_91@hotmail.com