Sarımsak kokusuna kesin çözüm

Sarımsak kokusuna kesin çözüm

Amerika'da Ohio Devlet Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma sarımsak kokusunun ağızda yarattığı kötü kokuyu gidermek için bir bardak sütün yeterli olduğunu ortaya koydu.

Amerika'da Ohio Devlet Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma sarımsak kokusunun ağızda yarattığı kötü kokuyu gidermek için bir bardak sütün yeterli olduğunu ortaya koydu. Diş fırçalamasından sonra bile gitmeyen kokuyu yok etmek için yaklaşık 200 mililitrelik sütün çok başarılı olduğunu açıklayan Profesör Sheryl Barringer "Sarımsaktaki AMS bileşimi tam sindirilemiyor ve nefes ve ter aracılığıyla vücuttan uzun bir sürede atılıyor. Süt kötü kokuyu bastırıyor" dedi. Bir bardak sütün nefesteki AMS etkisini yüzde 50 oranında azalttığını belirten bilim adamları yağlı sütün daha da etkili olduğunu açıkladı. Uzmanlar sütün yemekle birlikte içilmesini tavsiye etti.

Meyve-sebze akciğer kanserini frenliyor

Hollanda'da yapılan bir araştırma sebze ve meyve tüketen sigara tiryakilerinin akciğer kanserine yakalanma ihtimalinin daha düşük olduğunu ortaya çıkardı. Hollanda Ulusal Sağlık ve Çevre Kurumu, yapılan araştırma kapsamnında Avrupa'da 1600'ü kanser hastası toplam 450 bin kişiyi inceledi. Araştırmaya liderlik eden Bas Bueno de Mesquita "Kansere yakalanmamak için en iyi yöntem sigarayı bırakmaktır. Ama bunu başaramıyorsanız meyve sebze ağırlıklı beslenilirse kansere yakalanma riski çok büyük oranda azalır" dedi. 14 farklı meyve ve 26 sebzeyi incelenirkenher besinin insan vücuduna farklı oranlarda faydası olduğunun altını çizildi.

Hıçkırığa şeker varislere soğuk duş

İngiliz Daily Mail gazetesi için yazan Victoria Lambert kimilerine göre alternatif tıp kimilerine göre ise kocakarı tavsiyesi olan yöntemleri inceledi. Kulağa çok saçma gelen bazı önerilerin nasıl işe yaradığını okuyucularıyla paylaşan Lambert hayat kurtarıcı ufak detaylar verdi. İşte sağlığınıza kavuşmak için bazı öneriler;

Varisler için duş: Sıcak havada damarlar genişler. Bacakta ağrı ve görüntü çirkinliği yaratan varislerden kurtulmak için soğuk duş almak iyi gelir

İğne olurken öksürmek: Öksürmek göğse yapılan basıncı arttırır böylelikle hem omurliğin sinirlere acı iletmesinin önüne geçer hem de dikkat dağıtır.

Diş ağrısı için buz: Diş uzmanları çürük ve diş ağrılarını dindirmek için asprin ve benzeri ilaçları önermiyor. Hastayı rahatlatabilmek için bir küp buz emmek tavsiye ediliyor.

Hıçkırık için şeker: Bilim adamları şekerin nefes kesilebileceğini, hıçkırığın son bulacağı görüşünde..

Uyku için çorap: Çoraplar ayakları sıcak tutarak insan vücut ısısını uyku için ideal seviyede tutar.

Çarptığınızda homurdanın: Ayağınızı ya da kolunuzu bir yere çarptığınızda homurdanmak acıyi hissetmenin önüne geçer.

Yaraya karabiber: Bilim adamları karabiber içindeki piperine maddesinin çok güçlü antibiyotik özelliği olduğunu ve yaralara iyi geldiğini açıkladı.

İshal için hindistan cevizi: Hindistan cevizinin içinde bulunan laurik asit ishal sorununun ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Hergün yürümek kanseri azaltır

İngiltere'de yapılan bir araştırma, yürüyüş yapmanın, göğüs ve bağırsak kanseri vakalarını azaltacağını ortaya koydu. Dünya Kanser Araştırma Fonu için çalışan araştırmacıları, insanların daha fazla yürümesi halinde her yıl 10 bin kadar göğüs ve bağırsak kanseri vakasının engellenebileceğini bildirdi. Sağlık uzmanları, sağlıklı olmak için yapılan fiziksel aktivitelerin kansere yakalanma riskini düşürdüğünü belirterek, fiziksel aktivitelerin, hormon seviyesini düzenleyerek kanser riskini azalttığına inanıyor. Avrupa'da kanserlerin yüzde 8'inin nedeninin fazla kilolar ve obezite olduğu belirtiliyor.

 

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 01 Eylül 2010, 12:09'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.