Eğridir kemik hastane müdürü ne Vali kızdı

Eğridir kemik hastane müdürü ne Vali kızdı

Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesi'nin akıbetinin belli olacağı toplantıya damgasını vuran olay ise Vali Ali Haydar Öner'in, Hastane Müdürü Kazım Kahraman'a kimin için saygı duruşu yapacağız. Alın bu spikeri buradan" demesi oldu.

Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesinin Geleceği adlı panelde spikerlik yapan Hastane Müdürü Kazım Kahraman Saygı Duruşu ve İstiklal marşını okuyacağız diye salondakilerin hepsi ayağa kalktı fakat Isparta Valisi Ali Haydar Öner Ayağa kalkmayarak tepkinsi gösterdi. Vali Öner " Biz İstiklal Marşını ve saygı duruşunu kimin için yapacağız. Bu ne terbiyesizlik. Nasıl böyle bir şey yaparsınız. Alın bu herifi buradan, değiştirin spikeri diyerek tepkisini ortaya koydu. Daha sonra Spikerliği Hastane Başhekim Yardımcısı Orhan Akpınar devralarak durumu düzeltti.
Isparta Valisi Ali Haydar Öner'in bu tepkisi salondakiler tarafından alkışlanarak destek verildi. Vali Ali Hayadar Öner Konuşma yapmak için kürsüye çağrıldığında ise konu hakkında şunları söyledi. Vali Öner " Böyle bir sunuş biçimi yok. Bu Atatürk'e ve Aziz şehitlerimize yapılan büyük bir saygısızlıktır. Kimin için yapacağız saygı duruşu ve istiklal marşını. rasgele ayağa kalkılıp saygı duruşu ve istiklal marşı yapılamaz. Kimin için saygı duruşu yapacağız" şeklinde tepkisini dile getirdi.Emine TAŞKIN
doktorsigortasi@gmail.com

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 10 Mart 2010, 01:03'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.