Sağlık Bakanlığı'nda Çalışan 4 -C'liler de Promosyon Parası Alacak

Sağlık Bakanlığı'nda Çalışan 4 -C'liler de Promosyon Parası Alacak

Sağlık Bakanlığı'nda Çalışan 4 -C'lilere Banka Promosyonu Verilmesiyle İlgili Düzenlemeye İlişkin Karar, Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Onaylandı.

Sağlık Bakanlığı'nda çalışan 4-C'lilere banka promosyonu verilmesiyle ilgili düzenlemeye ilişkin karar, Devlet Personel Başkanlığı tarafından onaylandı.
Sağlık Bakanlığı önümüzdeki günlerde Devlet Personel Başkanlığı'nın yazısı doğrultusunda taşra teşkilatlarına bir genelge göndererek, bakanlık bünyesinde görev yapan 4-C'li personelin banka promosyonlarından yararlanmasına olanak tanıyacak.
 
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ANKA'ya yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'na bir başvuru yaparak bu düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesini istediklerini bildirdi. Kahveci, 4-C'lilerin de devletten maaş aldığı için bu parayı hak ettiklerini belirterek, 4-C'li personele de bu paraların bir önce tüm kamu kurumlarında verilmesini istediklerini söyledi.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Sağlık Bakanlığı'na "Banka Promosyonları" başlıklı gönderdiği yazıda, aylık ve ücret ödemeleri için bankalar ile yapılacak protokoller ile bu protokollere dayalı olarak sağlanan ek mali imkanların personele dağıtımına ilişkin usul ve esasların Başbakanlık genelgesi ile düzenlendiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

"Genelge hükümlerinde promosyon ödemelerinden yararlanacak personelin statüsü ile ilgili bir sınırlama yer almamaktadır. Bu itibarla, ücret ve maaş demeleri ile ilgili olarak bankalarla yapılacak protokollerde genelge hükümlerine riayet edilerek 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4-C maddesi kapsamında istihdam edilen geçici personelin de istisna edilmeksizin promosyon ödemelerinden yararlandırılmaları konusunda gereğini arz ve rica ederim."


Emine TAŞKIN
doktorsigortasi@gmail.com

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 01 Mart 2010, 20:03'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.