Dile Ezemir Alkol bağımlısı olan eşinde ayrıldı

Dile Ezemir Alkol bağımlısı olan eşinde ayrıldı

İsmail Karakaş ve Dila Ezemir isimli şahıslar, doktor ve avukatların da aralarında bulunduğu arkadaşlarıyla birlikte 'Hayat boyu sevgi uyuşturucu, alkol ve madde bağımlılıklarıyla mücadele derneği' adı altında bir dernek kurdular.

Van'da sevdiklerinden uyuşturucu ve alkol bağımlılığı yüzünden uzaklaşan İsmail Karakaş ve Dila Ezemir isimli şahıslar, doktor ve avukatların da aralarında bulunduğu arkadaşlarıyla birlikte 'Hayat boyu sevgi uyuşturucu, alkol ve madde bağımlılıklarıyla mücadele derneği' adı altında bir dernek kurdular.
İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Auto Market İnşaat Otomobil Sanayi Ticaret Limitet Şirketi Genel Müdürü İsmail Karakaş ile iş ortağı olan ve aynı zamanda geçtiğimiz haziran ayında 'Bahar Gülü' isimli albümü piyasaya çıkan ses sanatçısı Dila Ezemir, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı yüzünden sevdiklerinden uzaklaşınca başkalarının kendilerinin çektiği acıyı çekmemeleri için kendilerini bu yola adadılar. İstanbullu bir babanın ve Elazığlı bir annenin İstanbul'da doğmuş ve büyümüş bir kızı olan Dila Ezemir'in, önce annesi alkol bağımlısı olan babasından ayrıldı. Daha sonra 11 yıl boyunca çeşitli eğlence merkezlerinde türkü söyleyen bir çocuk annesi Dile Ezemir de alkol bağımlısı olan eşinde ayrıldı. Aynı zamanda otomobil tutkunu da olan Ezemir, 3 yıl önce Van'a gelerek İpekyolu Caddesi üzerinde İsmail Karakaş ile birlikte Auto Market İnşaat Otomobil Sanayi Ticaret Limitet Şirketini kurdu. Sanatçı kimliğinin yanı sıra halen personeli ile birlikte otomobil yıkayan Ezemir, iş ortağı Karakaş'ın da kardeşinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu öğrendikten sonra tedavi, istihdam ve ömür boyu kontrolün sağlanacağı bir dernek kurmaya karar verdiklerini ifade etti. Bugün Türkiye'de yaşanan en büyük sıkıntının uyuşturucu ve madde bağımlılarının tedavi edildikten sonra kontrol altında tutmanın yerine eski ortamlarına geri gönderildiğini belirten derneği yönetim kurulu başkanlığı görevini de üstlenen Ezemir, büyük maliyeti olan tedavinin hiç bir sonuç vermediği kaydetti.
Derneğin onursal başkanlığı görevini üstlenen İsmail Karakaş ise derneğin yönetim kurulu üyelerinin büyük bir bölümünü doktor ve avukatların oluşturduğu kaydetti. Van İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı'ndan büyük destek aldıklarını ifade eden Karakaş, amaçları Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı gibi bir vakıfı uyuşturucunun Türkiye'ye giriş noktası olarak kabul edilen Van'da kurmayı planladıklarını ifade etti. Karakaş, uyuşturucu ve madde bağımlılarının yaşadıklarının yer aldığı bir CD hazırladıklarını ve bunun Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlık makamlarına sunacaklarını belirtti. Ciddi bir çalışma içinde olduklarını dile getiren Karakaş, aynı zamanda her ilde bir koordinasyon merkezini kurmayı planladıklarını ve sigara dahil olmak üzere bu tür alışkanlıklardan kurtulmak isteyenlere gerekli desteklerin verileceği vurguladı.
Gelirlerinin bir bölümünü derneğe bağışladıklarını ve bundan sonrada düzenli olarak bağışta bulunacaklarını dile getiren Karakaş, sanat ve iş dünyasında da gerekli maddi ve manevi desteği almak için ulusal düzeyde sanat ve iş dünyasının katılacağı bir tanıtım toplantısı düzenleyeceklerini kaydetti. Karakaş, "Kurmasını planladığımız kampusta tedavi merkezi olacak ve bir meslek sahibi olmayan bağımlılar için meslek edindirme kursları olacak. Ayrıca tedavileri tamamlanan kişilerin tekrar eski ortamlarına dönmemeleri için kendilerinin çalışabilecek küçük imalathaneler olacak" dedi.
Türkiye'de bir milyon civarında madde ve uyuşturucu bağımlısının bulunduğunu kaydeden Karakaş, "Kurmasını planladığımız ve binlerce madde ve uyuşturucu bağımlısının tedavi, istihdam ve ömür boyu kontrolünü sağlayacak kampus projesi 200 milyon Dolar gibi büyük bir maddi kaynak gerektiriyor. Bunu da hükümetin destekleri ve Avrupa Birliği'ne sunacağımızı projelerler zaman içerisinde karşılamayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
ŞABETTİN AKKUŞ

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 29 Eylül 2009, 03:09'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.