Varis Tedavisi İçin En Uygun Dönem Sonbahar - Kış

Varis Tedavisi İçin En Uygun Dönem Sonbahar - Kış

Merka Anadolu Sigorta; Sağlık,Hotel,Drone,Uçak,Helikopter, Yat,Tekne,Trafik ve Kasko gibi araç sigortasından, ev sigortası ve Sağlık sigortasına kadar uzanan yelpazedeki sigorta çeşidini sizlerle 7/24 buluşturuyor. Tel :0533 815 20 13 -0212 570 13 83 E-posta : merihzengin@merkasigorta.com merka@merkasigorta.com

Uzmanlar, varis hastalığı tedavisi için en uygun dönemin Sonbahar-Kış mevsimleri olduğunu belirtiyor.

Havaların soğumaya başladığı dönemler, uzmanlar tarafından bazı cerrahi operasyonlar için de en uygun zamanlar olarak görülüyor. Gerek iyileşme süreci gerekse de konfor açısından bu dönemler, sıcak havalara oranla hastalar ve hasta yakınları tarafından daha çok tercih ediliyor.

Hava değişimlerinden en çok etkilenen hastalıklardan olan varisin tedavisinde de yine sonbahar-kış dönemlerinin tercih edilmesi gerektiğini belirten Acıbadem Fulya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk konuyla ilgili olarak, "Sıcaklar, mevsim geçişlerindeki hava dengesizlikleri, basınç artışı ve güneş ışınlarının etkisi derken varis şikayetlerinin arttığı dönemleri geride bıraktık. Önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında havaların serinlemesi ve günlük hayatın koşuşturması varis hastalığının şikayetlerinin azalmasına ve daha az önemsenmesine sebep olabilir. Havaların serin olduğu ve güneşin kendini çok göstermediği bu aylar varis tedavisinin yapılması için en uygun dönem. Gerek tıbbi amaçlı tedavilerin gerekse de estetik amaçlı girişimlerin Mayıs-Haziran aylarına kadar bitirilmesi yeni yaz sezonuna rahat, sağlıklı ve güzel bacaklar ile girmenizi sağlayacaktır" dedi.

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 23 Ekim 2018, 23:29'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.