10 bin kişiye obezite eğitimi verildi

10 bin kişiye obezite eğitimi verildi

10 ayda düzenlenen obezite ve güvenli gıda eğitimine, 9 bin 772 kişi katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yılın 10 ayında, 9 bin 772 kişiye obezite ve güvenli gıda tüketimi eğitimi verdi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğünce düzenlenen eğitimlerin, Kur'an kursları, bilgi evleri, okullar ve veli eğitim merkezlerinde verildiği belirtildi.

Eğitimlerde yeterli ve dengeli beslenmenin, vücuda sağladığı katkılardan söz edildiği bildirilen açıklamada, dengeli beslenmenin oluşturulması ve hareketli yaşam tarzının insan sağlığı açısından önemine dikkat çekildiği kaydedildi.

Açıklamada, eğitimlerde bilinçli beslenme ve kaliteli yaşamla ilgili broşürlerin de dağıtıldığı vurgulandı. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2014 yılının ilk 10 ayında yapılan 157 seansta, 9 bin 772 kişinin katılım gösterdiği obezite ve güvenli gıda tüketimi eğitimi düzenlendi. Obezite ve diyabet gibi bulaşıcı olmayan metabolik hastalıkların sadece hareketli yaşam tarzı ve güvenli beslenmeyle engellenebileceğinin altı çizildi. Ayrıca eğitimlerde internet ve medyada yer alan temeli olmayan bilgilere itibar edilmemesi gerektiği belirtildi. Sağlık ve beslenmeyle ilgili konularda eğitim almak, çalışanlarını bilinçlendirmek isteyen kurumlar ve sivil toplum kuruluşları www.kocaeli.bel.tr adresinden çözüm masası ya da 444 11 41 'Büyükşehir Çağrı Merkezi' aracılığıyla başvuruda bulunabilirler."

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 26 Kasım 2014, 09:43'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.