Hasta yakınları Hastaneyi bastı !

Hasta yakınları Hastaneyi bastı !

İstanbul Avrupa yakasının en yoğun hastanelerinden biri olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, 100'e yakın hasta yakını tarafından basıldı.

İstanbul Avrupa yakasının en yoğun hastanelerinden biri olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, 100'e yakın hasta yakını tarafından basıldı.

Olay önceki akşam 70 yaşındaki bir kadın hastanın, göğüs ağrısı şikayeti ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılması ile başladı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından hasta, hastanede kardiyoloji bölümü olmaması ve yoğun bakım servisinde yer bulunmaması nedeniyle en yakında bulunan özel bir hastaneye sevk edildi. Burada yapılan anjiyoda dört damarın tıkalı olduğu belirlenen hasta tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdi. Bunun üzerine, hastanın yakınları "hastamızı geciktirdiniz, zaman kaybı yaşattınız" diyerek dün sabah 06.30 sıralarında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acilini bastı. Mardinli bir aşirete mensup olduğu söylenen ailenin üyeleri, minibüslerle geldikleri hastanede ellerinde bıçaklar ve sopalarla acil servisteki hekim, hemşire ve sekreterler olmak üzere acilde bulunan sağlık personeline saldırmaya başladı.

Acil servisin kapıları, bilgisayarları kırıldı, bir uzman doktor bıçaklanmaktan son anda kurtuldu, dört doktor ile iki hemşire ve bir hastane polisi yaralandı. Olayların büyümesi üzerine hastaneye takviye çevik kuvvet ekipleri yönlendirildi. Hastane acilinde görevli sağlık çalışanları ise dün can güvenlikleri olmadığı için iş bıraktı. Durum böyle olunca bayramın son günü hastaneye gelmek isteyen acil vakalar, hastanenin kapısından çevrilmek zorunda kaldı.

Acil servisin kapısına "Sağlığımızın bekçisi olan doktorlarımıza saldırıdan dolayı acil kapalıdır" yazıları asıldı. Acil servisin ne zamana kadar kapalı kalacağı ise belirsiz. Hastane yönetiminin ise en kısa zamanda acilin yeniden hizmet vermesi için hekimler ile görüştüğü kaydedildi.

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 08 Ekim 2014, 16:29'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.