Estetik sorunlar ruhu da zedeliyor

Estetik sorunlar ruhu da zedeliyor

Op. Dr. Ayşegül Sivri, estetik sorunların ruhu da zedelediğini belirtti.

Dış görünüşünden memnun olan kişinin çoğu zaman kendisi ile daha barışık olan insan olduğunu ifade eden Sivri, "İş hayatında ve sosyal ilişkilerinde daha başarılı, aşk ve evlilik hayatında daha kolay mutlu olabilmektedir. Yapılan bir araştırmada insan üzerindeki ilk izlenimlerin yüzde 80-90 nını kişinin dış görünüşü oluşturuyor, ilk 30 saniyede yeni gördüğümüz biri hakkında önyargılarımız oluşuyor. Makyajınız, gözleriniz, bakışlarınız, saç tarzınız, burnunuzun kemerli olması giyim tarzınız bunları etkiliyor." dedi.

ESTETİK SORUNLAR TELAFİSİ ZOR RUHSAL SORUNLARA YOL AÇABİLİYOR

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, estetik sorunların zamanla kişide telafisi zor ruhsal sorunlara yol açtığını belirterek bazı estetik rahatsızlıkların operasyonlarla düzeltilerek, kişide ki özgüveni artırdığını kişinin psikolojisini düzelttiğini açıkladı.

BURUN ŞEKLİ KİŞİNİN PSİKOLOJİSİNİ BOZABİLİYOR

Özellikle burun şekli hastaların psikolojisini bozabilmekte olduğunu ifade eden Sivri, şöyle konuştu:

"Son dönemde estetik cerrahide ki gelişmeler ve estetik operasyonların uygulanma aşamalarındaki başarı ülkemizde de estetik operasyonlarda ciddi artışa sebep oldu.

KİŞİNİN ÖZGÜVENİN ESTETİK OPERASYON ÖNCESİNE GÖRE ÇOK DAHA FAZLA ARTIYOR

Bugüne kadar estetik operasyon geçiren büyük bir çoğunlukta görülen, kişinin özgüvenin estetik operasyon öncesine göre çok daha fazla arttığıdır. Burnumuzun yüzümüzün tam ortasında, en görünen yerde olması ve yüz güzelliğini belirleyen ana unsurlardan biri olması sebebiyle burun estetiği ülkemizde ve dünyada en sık yaptırılan estetik ameliyattır.

Yaşadığımız coğrafyanın özelliği gereği ülkemizde genellikle yüzümüzle uyumlu olmayan kemerli, ucu düşük, eğri, yüze göre büyük burunlar ile sık olarak karşılaşmaktayız. Burun yüzümüzün ortasında bulunduğundan dolayı herhangi bir şekilde saklamak mümkün değil. Kemerli ve büyük burunlu çoğu hastam muayene için geldiklerinde özellikle profil fotoğrafı çektirmekten kaçındığını ifade ediyor. Buda insanın psikolojisini ve kendine güvenini etkiliyor. Çoğu kişi üniversiteye başlamadan önce ya da yeni bir işe başlamadan yeni arkadaşlarıyla tanışmadan önce kariyer öncesi estetik yaptırıyor. Burun estetiğinde amacımız kişinin beklentileri de göz önünde bulundurularak kişini yüzüyle uyumlu kişiye özel bir burun yapmaktır.

PEKİ KİMLER BURUN ESTETİĞİ İÇİN UYGUN ADAYDIR?

Aynaya baktığınız zaman burnunuzdaki kemerden, burun ucunun düşük olmasından rahatsızsanız ya da burnunuz yüzünüzün diğer bölgelerine göre uyumsuz olduğunu düşünüyorsanız burun estetiği ameliyatı için adaysınız demektir."Ayrıca Op. Dr. Ayşegül Sivri burun estetiği ameliyatı ile sadece burun dış şekli değiştirilmiyor aynı zamanda ameliyat sırasında burun içinde nefes almayı engelleyen problemlerde çözülerek kişinin daha sağlıklı ve rahat nefes alması sağlanıyor şeklinde belirtti.Başarılı bir ameliyat sonrasında hastanın özgüveni ve psikolojisi ve aynı zamanda burun fonksiyonları da düzeliyor."

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 02 Ekim 2014, 09:29'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.