Ayvalık devlet hastanesi'ne yeni başhekim ve iki uzman doktor

Ayvalık devlet hastanesi'ne yeni başhekim ve iki uzman doktor

Avalık devlet hastanesi'ne atanan yeni başhekim ve iki uzman doktor görevine başladı.

Kış aylarında 60 bin, turizm sezonunun yaşandığı bugünlerde ise yaklaşık 500 bin nüfusa sahip Ayvalık'ta, devlet hastanesine atanan yeni bir başhekim ile iki uzman doktor görevine başladı.

Ayvalık Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini vekaleten yürüten Uzman Doktor ve Genel Cerrah Yıldırım Tuncel'in, Ankara'ya tayin edilmesinin ardından boşalan Ayvalık Devlet Hastanesi Başhekimliğine 10 yıllık Uzman Çocuk Doktoru Gonca Bulut atandı. Kısa bir süre öncesine kadar Edremit Özel Körfez Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunduğu örenilen Dr. Bulut'un idealist ve disiplinli bir çalışma şeklinin olduğu öğrenildi. Üç gün önce görevine başlayan Bulut, Ayvalık Devlet Hastanesi'ni bölgenin en iyi sağlık kuruluşu haline getirebilmek için hastane personeliyle birlikte gece-gündüz yoğun bir çalışma temposu içerisine gireceklerini bildirdi. Görevine başlar başlamaz hastanenin Acil Servisi'nde Dahiliye ve Genel Cerrah olmak üzere iki uzman doktorun gece 24.00'e kadar poliklinik yapması yönünde talimat veren Dr. Bulut, kendisinin de hastanenin Çocuk Polikliniğinde hastalara hizmet vereceğini müjdeledi.

Balıkesir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile koordineli çalışmaların ardından hastanede eksik olan uzman doktor kadrosunu geçici görev atamalarıyla giderdiklerini anlatan Ayvalık Devlet Hastanesi'nin çiçeği burnunda Başhekimi Dr. Gonca Bulut, meslektaşlarıyla el birliğiyle Ayvalık'ta sağlık alanında dev bir reform yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi. Öte yandan Başhekim Dr. Gonca Bulut ile aynı günlerde atanan Cildiye Uzmanı Doktor Ayşegül Kalaycı ile Dahiliye Uzmanı Hatice Yazgaç'ın da yeni görevlerine başladıkları öğrenildi. Cildiye Uzmanı Dr. Ayşegül Kalaycı'nın Iğdır Devlet Hastanesi'nden, Dahiliye Uzmanı Dr. Hatice Yazgaç'ın da Erciyes Üniversitesi'nden Ayvalık'a geldikleri kaydedildi.

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 08 Ağustos 2014, 17:06'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.