Omü tıp fakültesi 170 mezun verdi

Omü tıp fakültesi 170 mezun verdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi 36. dönem mezunu 170 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Omü tıp fakültesi 36. dönemde 170 mezun verdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi 36. dönem mezunu 170 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Yaşardoğu Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu Spor Salonu'nda düzenlenen törene OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Ölmez, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk, Samsun Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Fatih Özkan, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende ilk olarak 36. dönem birincisi Orhan Karayiğit, mezun olan dönem arkadaşları adına konuşma yaptı.

Samsun Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Fatih Özkan konuşmasında mezun olan öğrencilere mesleki uyarılarda bulundu.

OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "Gelecek yıllarda daha çok çalışarak daha aydınlık bir ülke ve daha aydınlık bir dünya için çalışacağınıza yürekten inanıyorum. Bu öğrenimlerinizde emeği geçen çok öğretim üyesi arkadaşlarıma ve ailelerine çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"BU YIL 8 BİNİ AŞKIN ÖĞRENCİ MEZUN ETTİK"

OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Aydın, "Bu yıl üniversitemizde 8 bini aşkın öğrenci mezun ettik ve son mezunlarımızda en fazla çalışarak üniversitemize gelen Tıp Fakültesi öğrencilerimiz. Anne babalar, 6 yıl öncesi göz bebekleri evlatlarını yoğun bir sınav maratonu sonrasında ülke genelinde ilk 7 bin ve ya 8 bine girmek için başarı göstermiş ve fakültemize gelmiştiniz. Sizlerle onlar eminim gurur duyuyorlardır. Onlar da bizler de sizlerle gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dönem birincisi Orhan Karayiğit'e, dönem ikincisi Nurtennur Kenç'e ve dönem üçüncüsü Neslihan Merd'e diplomaları ve hediyeleri Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Ölmez ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu tarafından verildi.

Diploma ve hediye takdimi sonrası dönem birincisi Orhan Karayiğit, yaş kütüğüne plaket çaktı. Ardından mezun olan 170 öğrenci hekimlik andını okuyup keplerini havaya fırlattı.HAKAN AKGÜN

 

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 26 Haziran 2014, 15:58'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.