Öldürülen Doktor İçin Eylem Yaptılar

Öldürülen Doktor İçin Eylem Yaptılar

Batman Tabipler Odası, 17 Nisan 2012 tarihinde Gaziantep'te öldürülen Dr Ersin Arslan'ın devam eden davasında adalet beklediklerini açıkladı.

17 Nisan 2012 tarihinde Gaziantep'te öldürülen Dr Ersin Arslan'ın devam eden davasında Batman Tabipler Odası, adalet beklediklerini açıkladı. Gülistan Caddesinde bir araya gelen Tabipler Odası üyelerine SES Batman şubesi de destek verdi. Basın açıklamasını okuyan Dr Veysi Ayhan, meslektaşları Dr Ersin Ayhan'ın ameliyattan çıktıktan sonra bir hastanın yakınlarının bıçaklı saldırısı sonucu yaşamını yitirdiğini hatırlatarak, davanın görüldüğü Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nden adalet beklediklerini söyledi. Mahkemeden çıkacak kararın caydırıcı olması gerektiğini aktaran Dr Ayhan, şöyle konuştu:

"Hekimlik ancak sağlıklı ve güvenli ortamda yapılabilir. Mutlu ve can güvenliği olmayan bir hekim asla iyi bir sağlık hizmeti sunamaz. Hastalarımız ve halkımız unutmamalıdır ki sağlık emekçileri gibi kendileri de iktidarın piyasacı sağlık anlayışının, herkese parası kadar sağlık anlayışının, taşeron, güvencesiz ve her geçen gün artan emek sömürüsünün mağdurlarıdırlar. Asla sağlıkta yaşanan kötü gidişatın sorumluları sağlık emekçileri değildir. Bizler bu halkın evlatları, sağlık emekçileri olarak halkımıza her koşul altında eşit ulaşılabilir, anadilinde ve bilimsel sağlık hizmeti sunabilmenin mücadelesini vermeye devam edeceğiz."

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 16 Aralık 2013, 11:45'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.