Estetikte son teknikler

Estetikte son teknikler

Belirgin elmacık kemikleri, kalın dudaklar, küçük çene ve inceltilmiş kaşlar; erkek yüzüne kadınsı bir ifade getirir. Kırışıksız, gergin bir alın ve iri gözler de erkek yüzüne kadınsı bir hava katar.

Erkeklerde kadınsı hatlar en çok burun, çene, göğüs, sakal bölgesi, kalça ve basenlerde ortaya çıkıyor. Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan; erkeklerin yüzünde ve vücudunda oluşan kadınsı çizgileri ve nasıl yok edilebileceğini anlattı: 

Erkeklerde hangi yaşlarda kadınsı çizgiler belirginleşmeye başlar?
Ergenlik döneminde ortaya çıkan hormonal dengesizlikler, kadınsı çizgilerin oluşmasına neden olabilir.

DÜZ VE KALIN KAŞLAR

Erkek vücudunda oluşan en belirgin kadınsı çizgiler nelerdir?
Erkeklerde; yağlanma, hormonal dengesizlikler ve genetik faktörler gibi nedenlerle jinekomasti, yani meme büyümesi sorunu ortaya çıkabilir. Göğüsler belirginleşip kadınsı bir forma bürünebilir. Bu durum, erkekleri son derece rahatsız eder. Ergenlik döneminde oluşan jinekomasti, çoğunlukla kendiliğinden düzelir. Sorun, büyümenin derecesine göre; meme küçültme ameliyatı, lazer lipoliz ya da liposuction ile tedavi edilir. Ayrıca kalça ve basen bölgelerinin yağlanma nedeniyle genişlemesi, poposu küçük olması gereken erkeğin fiziğine kadınsı bir imaj katar. Bu imajı düzeltmek için lazer lipoliz ve liposuction'la, kalça ve basenlerdeki fazla yağ hücreleri yok edilerek popo küçültülür.
Alın bölgesi büyüklük ve şekil bakımından erkek ve kadın yüzünde farklılık gösterir mi?
Erkeğin alın kısmı kadınınkinden geniş olmalıdır. Öne doğru hafif çıkık alın yapısı, erkeksi ifadeyi tamamlar. Alındaki kırışıklıklar ve kaş arasındaki oluklar rahatsız edici bir durum olarak değerlendirilmez. Orta yaşlarda çok derin olmamak şartıyla bu çizgiler, erkeksi ifadenin doğal parçasıdır. Erkek cildi daha kalın olduğu için kırışıklıklar 40 yaşından itibaren kendini gösterir. İlerleyen yaşa rağmen gergin kalan bir alın; güçlü imajını yumuşattığı için, 'kadınsılaşan alın yapısı' olarak görülür.
Güçlü bir yüz ifadesinde kaşların rolü nedir peki?
Düz ve kalın kaşlar erkeklere özgüdür. Çevremizde bazen, kaşları alınarak sınırları belirginleştiren erkekler görüyoruz. Bu değişiklik, kaşlar kalın olsa bile, yüze kadınsı bir ifade katar. Kaşların uzun ya da kısa olmasının fazla önemi yoktur. Kadınsı kaşlar, kaş estetiğiyle düzeltilebilir.

BÜYÜK BURUN

Erkeklerde ideal burun nasıl olmalı?
Erkekler, burunlarındaki kadınsı çizgiler konusunda hassastırlar ve anlaşılmayacak şekilde tedavi olmak isterler. Erkek yüzüne kadınsı ifade katan en önemli bölgelerden biri; burun ucunun yüksekliğidir. Burun ucunun üst dudak ile yaptığı açı 95 derecenin altında olmalıdır. Burun sırtının hafif yüksek ya da düz olması tercih edilir. Küçük burun ise güçlü bir yüz imajını zayıflatır.

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 04 Ocak 2013, 17:56'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.