Masör Özkan Aktuğ kimdir?

Masör Özkan Aktuğ kimdir?

+Toplam kac cesit masaj türü vardir ? Bunlarin hangisi en yayginidir, hangi agrilarda kac seanstan sonra kesin sonuc alinir?

Özkan Aktuğ kimdir?
01.01.1980  tarihinde Bartın'ın Amasra ilçesi Gömü kasabasında doğdum. İlk ve orta okulu Bartın da tamamladım 1996 yılında Hacettepe Tıp Fakültesine bağlı olan Rainbow adlı kursta 1 sene masör eğitimi aldım.
1997 -2000 yılları arasında İstanbulThe Marmara Otelinin spa departmanında görev aldım.
2000-2001 yılları arasında vatanı görevimi tamamladıktan sonra 2002-2006 arası Thailand   Üniversitesinde insan anatomisi ve fizyolojisi üzerine eğitim aldım.
2006  yılından itibaren Akdeniz kıyılarında  Antalya  bölgesinin de önde gelen Delux otellerinin spa değişik beş yıldızlı otellerin spa center  departmanlarında  masör ve eğitmen olarak çalıştım.

Şuanda İstanbul B.B spor kulubunde masör olarak çalışıyorum.
Aşağıda  aldığım sertifikalar mevcuttur.
12.10.1997 Masör eğitimi (sertifika) Özel EğitimMerkezi
2002-2006 Thai, Shiatsu ,Aroma Therapy,Refleksoloji Ayak Masajı, Ayurveda(Abianga,Shiroabianga ,Shirodara)  (TAYLAND BANGKOK ÜNİVERSİTESİ)
2007-2008 Altın Masajı ,Taş Masajı, Bitkisel Kese Masajı , Vucut terapileri:(şarap terapisi,
yeşil çay terapisi ,nar terapisi), Soğuk ve Sıçak Yosun Bakımları
2009-2010 Masör Eğitimi ( Halk EğitimMerkezi)
Masör olmaya  ne zaman ve nasil karar verdiniz?
Küçüklükten beri insan anatomisine ve fizyolojine olan ilgim beni masör olmaya karar kıldı.
                                                                                                                      
+En büyük özelliginiz egitiminizi Taylandda tamamlamaniz olmus..
Bu karari nasil aldiniz , kac sene orada kaldiniz ve oranin sartlari nasildi?
Doğal güzellikler, tarihi değerler, alışveriş, spa merkezleri ya da Budizm ve meditasyon... Bunlardan hangisi ilgi alanıza girerse girsin Thailand sizi fazlasıyla tatmin edebilir. Kısaca Güneydoğu Asya'nın bu güzel ülkesini mutlaka gidilmesi gereken yerler listesinde ilk sıralara alın ve kısa bir zaman içinde de üzerine bir çizgi çekin!
Thailandlılar, geçmişten bugüne üç değeri koruyorlar ve Thailand'ın öncelikle bunlarla tanınmasını hedefliyorlar. Bunların başında dini öğreti ve tapınaklar geliyor. İkincisiyse Thai masajı ki bunun eğitimi tapınaklarda bile veriyor. Wat Po Tapınağı aynı zamanda ülkenin en eski masaj okulu. Korumak ve tanıtmak istedikleri üçüncü değerse Thailand'ın baharatları ve Thai mutfağı.
2002-2006  Yılları arasında hersene 9 ay masörlük alanına giren tüm vucut terapilerini içeren mesleki eğitimlerimi aldım.

+Türkiyede taninmis olan kimlerle beraber calistiniz?
İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait ileride gelen yüksek makamdaki isimlerin tedavilerini yapıyorum.[Siyaset içerdiği için isim vermek istemiyorum]
Magazin dünyasında yeralan birçok ünlünün vücut terapilerini yapmaktayım.[Nar Terapisi,Yeşilçay Terapisi,Şarap Terapisi]

Bildigimiz kadar su anda IBB de masör olarak görev aliyorsunuz.
+Ününüz Türkiye disini asmis olacakki, her hafta bir kere Almanyaya hususi masaj icin
davet ediliyorsunuz. Hatta nerdeyse TFF de Guus Hiddink ile milli takimimizda bas masör olarak calisacaktiniz. Bunlardan bize biraz bahsedermisiniz?
Antalya da çalımış olduğum dönemde bir dönem Almanya takımlarından Hertha Berlin i ve Rusya nın Saturn Takımını çalıştıran Sayın Hans Jurgen Röber e masaj yaptım .Ve o günden itibaren çok sıkı dostluğumuz oluştu.İşimi profosyonel düzeyde yapmamdan dolayı eşinin ve kendisinin tüm vucut terapilerini güvenek bana bıraktı.Ve bu sebebten dolayı röberin ailesine özel vucut terapileri için Almanya ya giidiyorum.
Sayın Guus Hiddink le aynı şekilde tanıştım. Uygulamış olduğum seanslar sonunda Sayın Hiddink bana ''Özkan herhangi bi takımda anlaştığımı duyduğun anda beni kesinlikle bul dedi.''bu diyologtan sonra 4 yıl süre geçti.bu 4 yıl süre içerisnde benimle irtibat halinde olup çalışmış olduğu otele gelip bana özel masaja gelirdi.Sayın Hidddik  Türkiye A Milli Takımı ile anlaştığını duyduğum anda Türkiye Futbol Fedarasyonuna gittim. Yardımcııs Oguz Çetine  yönlendşrildim.Sayın Oğuz Çetin e Sayın Hididnk le aramızda olan diyologları payllaştım.Sayın Oğuz çetinde bana hocamızın hatırladığım kadarıyla hziran veya ağustosta takımın başında olacağ ını söyledi.Transfer dönemi arasında Sayın Hiidnk numarasını değiştrincinee aramızda irtibat bozukluğu oldu.Bunun üzerine kend telefon numaramı Oğuz Çetin e bıaktım.Özel sebeblerden  ddolayı telefon numaramı değiştirmke zorunda kaldım.Sayın Oğuz Çetin numaramı Hiddink e ulaştırdımı bilmiyorum.

+Toplam kac cesit masaj türü vardir ?
Bunlarin hangisi en yayginidir, hangi agrilarda kac seanstan sonra kesin sonuc alinir?

Thai Masajı
Thai, Tayland'ın geleneksel masajı olarak biliniyor. Diğer masajlardan farkı, sert bir yer yatağı üzerinde yapılması. İki saat süren bu masaj, eşofman ya da ipek yerel Tayland giysisi ile esnetme hareketleriyle yapılıyor. Masaj; iskelet, eklem ve kas yapısındaki gerginliği azaltarak acı ve ağrıları dindiriyor. Bu sayede vücudun esnekliği artıyor ve iç organların düzenli çalışması sağlanıyor.

Shiatsu Masajı
"Parmakla bastırmak" anlamına gelen Shiatsu, yaşam enerjisinin dağılımındaki dengesizliği gidermeyi amaçlayan bir masaj çeşidi. Shiatsu masajı, parmakla vücudun refleks noktalarına baskı yapmayı temel alarak uygulanıyor. Bu sayede stresten arınmış daha zinde ve rahatlamış bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Refleksioloji Masajı
Ayaklarda, bedenin tüm bölgelerine karşılık gelen refleks noktalarına el ve parmaklarla uygulanan bir masaj tekniği. Ayak tabanındaki belirli noktaların uyarılması sonucu vücudun belli bölgelerindeki gerilimler ve sorunları gideriyor. îç organlarındaki rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldığı gibi rahat bir hamilelik dönemi için de önerilen bir yöntem.

Tui Na Masajı
Tui Na tekniği 2000 yıl öncesine dayanıyor. Çin orijinli bir çeşit vücut terapisi olarak da tanımlanabilir. Çinli uzmanların kullandıkları bu masaj tekniği boyun, omuz, sırt, kafa ve kol bölgelerine uygulanarak; bu bölgelerdeki rahatsızlıkların tedavisinde etkili oluyor. Tui Na, üst beden ve baş bölgesinde bloke olmuş enerjinin açığa çıkmasını sağlıyor.

Aromaterapi Masajı
Aromaterapi; fiziksel, duygusal, ruhsal sağlık ve güzellik için hoş kokulu bitkisel özlü yağlar kullanılarak uygulanan bir masaj türü. Masaj esnasında kullanılan kimi öz yağlar rahatlatırken, kimileri de toksinlerin atılmasına yardımcı olarak cildi canlandırıyor.

Reiki Masajı
Reiki Hint kökenli bir meditasyon türü. Vücuda el değmeden insan vücudunda varsayılan 7 çakranın açılması ve temizlenmesi için yapılan bu masajda, doğadan alınan enerji kişiye aktarılıyor. Masaj esnasında kapalı kanallardaki negatif enerji doğadan alınan pozitif enerji ile yükleniyor. Reiki masajında mum ve tütsü konsantrasyonu arttırıyor.

İsveç Masajı
1776 yılında İsveçli Per Henrik Ling tarafından geliştirilip, tedavi amaçlı uygulanan İsveç masajı tüm dünyada tıbbi, sportif ve dinlendirici amaçla kullanılıyor. Bitkisel yağlarla yapılan masaj, vücudun rahatlamasını ve kasların yumuşamasını sağlıyor.

Spor Masajı
Spordan sonra uygulandığında kan dolaşımını düzenleyerek kaslar üzerinde oluşabilecek problemleri engelleyen bu masaj tekniği, kasların yenilenmesine yardımcı oluyor.

Cilt Onarım Masajı
Aromatik yağlar kullanılarak yapılan cilt onarım masajı; cildin beslenmesini, sinir sisteminin yatıştırılmasını, kasların gevşetilerek negatif enerjinin dışarı atılmasını sağlıyor.

Bali Masajı
Özel bitki ve meyve yağlarıyla uygulanan Bali masajı, kan dolaşımını arttırarak ve kas gerginliğini azaltarak vücutta müthiş bir rahatlama sağlıyor. Tüm vücuda güçlü harektelerle uygulanan masaj özellikle el ve ayak bölgesinde yoğunlaşıyor.

Manuel Terapi Masajı
Daha çok tedavi edici özelliğe sahip olan bu masaj, fıtık tedavisinden duruş ve omurga bozukluklarına kadar bir çok rahatsızlıkta uygulanıyor. Vücudun bazı noktalarına baskı ve deriye yapılan çekme büzme haraketleri uygulanarak gerçekleştiriliyor.

Klasik Masaj
Susam yağı ile tüm vücuda uygulanan bir masaj tekniği. Vücudun dinlenmesi ve dinamizm kazanması için uygulanıyor.

Lokal Masaj
Bölgesel olarak uygulanan bu masaj, yalnızca sırt ve boyun, bacaklar ya da yüz gibi bölgesel dar alanlara aromatik yağlarla uygulanıyor. Bu bölgelerdeki problemlerde tedavi özelliği de gösteriyor.

Medi Masaj
Bilimsel bir masaj türü olan Medi masaj, 90 dakika süren özel bir masaj. Aromatik yağlarla, vücudun her bölgesine ayrıntılı olarak uygulanıyor.

Zayıflama Masajı
Bu masajda özellikle; ısırgan otu yağı, kekik yağı, keten yağı ve susam yağı karışımı kullanılıyor. Bu sayede kan dolaşımı hızlandırılıyor ve vücutta biriken toksinler atılıyor. Vücut hem inceliyor, hem de toparlanıyor.

Selülit Masajı
Bu masaj yönteminde lenf drenaj sistemiyle çalışılıyor. Kan dolaşımının hızlandırılmasıyla birlikte aromatik yağlar selülitlerin yoğun olduğu bölgelerde uygulanıyor.

Relax ve Biyoenerji Masajı
Adele ağrıları ve strese karşı etkili olan Relax ve biyoenerji masajı, tüm vücuda uygulanıyor. Aromatik yağlar rahatlama hissi yaratırken masaj sırasında uygulanan teknikler bedene ve ruha zindelik kazandırıyor.

Sultanın Altı El Masajı
Üç masörle uygulanan masaj tekniği vücudun özel noktalarına basınç uygulama esasına dayanıyor. Bu masaj sayesinde saç uçlarından ayak parmağına kadar bakım sağlanıyor.

The Ritz Carlton Masajı
Canlandırıcı aromaya sahip sıcak yağların kullanıldığı bu masaj özel Akdeniz kokularıyla destekleniyor. Aromalar, terapi özelliklerinin yanı sıra yenilenmiş hissi yaratıyor.

Geleneksel Türk Masajı
Otantik masaj tekniklerinin kullanıldığı bu yöntemde vücudun tüm zayıf doku ve pasif kasları harekete geçiriliyor. Masajda kullanılan yağlar bedenin dinçleşmesine yardımcı oluyor.

cenTao Terapisi
ScenTao masaj yağı ve ısıtılmış taşlarla uygulanan bir mistik terapi. Shiatsu da özel teknikler kullanılarak yapılan vücut masajı, tüm vücutta enerji akışını dengeliyor ve müthiş bir rahatlama hissi yaratıyor.

Pasifik Detox Masajı
Birçok masaj tekniğinin karışımı ile uygulanan bu Pasifik Detox masajında bioenerji yöntemi de kullanılıyor. Bio enerji vücuttaki negatif enerjiyi atarken, uygulanan özel masaj tekniği zindelik hissi yaratıyor.

Yapilan bir arastirmaya göre yelkencilerin % 40 omurga ve %30 diz agrilarindan veya sakatliklarindan sikayetci. Bu sakatliklari önlemeleri icin bir öneriniz ve sakatliklari durumunda belirli bir masaj terapininrası spor masajı veya manuel
Yelkenci ve diğer sporcu arkadaşlarımın antreman veya resmi musabaka öncesi ve sonrası spor masajı ve manuel terapi uygulatmalarını tavsiye ederim..Ayrıca aktivite dahilinde kinezyotape kullanmalarını tavsiye edeerim.

Türkiyedeki vatandaslarimiz sizce masaj konusunda yeterince bilgilimi ve sobterapisinden yeterince faydalaniyormu?
Değişen ekonomik koşullar ve yaşam alışkanlıkları artık insanların hayat kalitelerine daha çok önem vermelerine yol açmaya başlamıştır. Türkiye'de masaj konusundaki bilincin artmasıyla beraber daha çok sayıda insan yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla masajdan yararlanmayı keşfediyor. Ve bu keşif yolculuğu beraberinde kalite arayışı konusundaki bilinci de getiriyor.
Birçok birey ve kurum değişen bu koşullarla beraber artık daha kalifiye ve daha bilinçli masaj uygulamalarını tercih etmeye başlamıştır. Bu arayış sırasında kötü örneklerin yanında iyi örneklerin kıymeti daha çok anlaşılmakta ve bu sayede masaj konusu eskiden olduğu gibi geçici bir iş olarak değil, yepyeni ve gelişime açık bir sektör olarak güçlenmeye başlamıştır.Türkiye nin ekonomik şartlarına bağlı olarak masaj tercih konusu olmuyor.

*Gelecekteki projelerinizden bahsedermisiniz?
Gelecekte ki tek hedefim üst düzey profosyonel futbol takımında profosyonel futbolcukarın vazgeçilmesi olmak.
Özkan bey degerli okuyucularimiz sizin bilgilerinizden ve tecrübelerinizden faydalanmak isterlerse
size nasil ulasabilirler?
wep sitem yayın aşamasındadır.okuyucular bana therapoyt_74@hotmail.com adresinden veyada 5323720094 numaralı telefon numarasından ulaşabilirler.

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 09 Temmuz 2012, 12:07'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

 • Mürvet (23 Şubat 2016, 17:30)

  Benim doğuştan özürlü dokuz yaşında bir oğlum var.. Tanısı anne karnında cmv virüsü kapmış. Ve bu yüzden şuan konuşamıyor oturamıyor tabiide yürüyemiyor. Nöbetleri oluyor. Benim sorum sizin yaptığınız masajlar benim oğlum için uygunmu? Çapa da takip altında ve oradaki noroloji doktorları asla iyileşemez diyor.. Büyüdükçe sorunlarında artıyor. Spastike.iki kalçasındadır çıkıklar var. Geçen ay botoks yaptırdık ama pek bi faydasızda olmadı. Sizi duyunca acaba benim oğlumda iyileşme şansı varmı? İstanbul'da oturuyoruz.. Eğerki bir faydası olacaksa sizin tedavi etmenizi istiyorum. Beni bilgilendirirseniz sevinirim
 • gülcan aktuğ (23 Temmuz 2012, 12:55)

  özban bey,sizinle sadece soy ad benzerliği var ve bunun için okuyucuların aklına yalnış bişey gelmesin lütfen....Ben özkan beyi bir tanıdığın vesilesiyle ulaitım,benim sorunum vajinamın srkmış olması ve şekilsiz durmasıydı,özkan bey e ne kadar şükretsem azdır çünkü o kadar hassas bir iş anlayışıyla tedavilerini uyguladı ki kesinlikle ne rahatsızlık duydum ne sıkıldım,benim bol bol harcayacak param yok ama özkan bey milyarları bulan tedavileri çok makul fiyata yapıyor,size tşk ederim....
 • İbrahim Demirbağ (14 Temmuz 2012, 22:39)

  Özkan abinin masajı ünlüdür sırtım tutulduğunda onun sayesinde iyileşmişti.Çok iyi bir masör onun üstüne tanımam bu mesleğin en iyisi "Özkan Aktuğ"
 • nejla yüksel (14 Temmuz 2012, 21:59)

  sayın özkan bey,sizin gibi profesyonel bir masör ile tanıştığım için o kadar mutluyum ki,uygulamış olduğunuz vucut bakımları sayesinde fit ve pürüzsüz bir vucuda sahip oldum,sizi ne kadar övsem,anlatsam azdır.........işini itina ile temiz yapan,çok tecrubeli bir masörsünüz.......nejla yüksel
 • özkan aktuğ (12 Temmuz 2012, 13:50)

  bronzlaşmak ve uzun süreli bronz kalmak,dile ne kadar hoş geliyor değil mi?evet o kadar kolay ve basit ki bronz kalmak için sadece bronzlaştıktan sonra 6 seans doğal vücut bakımıyla 9 ay bronz teninizi ilk günki gibi tap taze taşırsınız......
 • özkan aktuğ (12 Temmuz 2012, 13:45)

  günümüz bayanlarının en büyük problemi,yani takıntıları selülit ve bölgesel kilo alma,alınan kiloları verememe,aslına bakarsanız o kadar basit ki ama uzmanınla karşı karşıya gelirseniz.......Basit üç örnek ile yardımcı olayım 2.5 saatlik şarap,yeşilçay ve nar terapisi ile,bünyenin durumuna göre 8-10 seansta harika fizikle karşı karşıya kalmanız hiçte imkansız değil......... Masaj ve refleksoloji uzmanı ÖZKAN AKTUĞ...