Karı-koca çocukların yanında sık sık öpüşmelidir

Karı-koca çocukların yanında sık sık öpüşmelidir

Haydar Dümen, "Ben öpüşmenin hiç bir biçimde adaba aykırı olmadığını, ailelerin karı-koca çocukların yanında sık sık öpüşmeleri gerektiğini,

CNNTURK'te Saba Tümer'in programına konuk olan Dr. Haydar Dümen, son dönemde dizilerde yeralan bazı sahnelerin sansürlenmesi konusundaki düşüncelerini ortaya koydu.

Toplum ahlakını bozduğu, çocukların izlemesinde sakıncalar olduğu gibi bir takım gerekçelerle sevişme, öpüşme sahnelerine şifre getirilmesi şeklindeki önerileri değerlendiren Haydar Dümen, "Ben öpüşmenin hiç bir biçimde adaba aykırı olmadığını, ailelerin karı-koca çocukların yanında sık sık öpüşmeleri gerektiğini, öpüştüğü zaman çocukların güven içinde olacağını, 'Annem babamı, babam annemi seviyor, biz rahatız' yani kavgasız bir dünyada yetişmelerini görsünler" diye konuştu.

Öpmeyi bu kadar sekse bağlamanın bir anlamı olmadığını söyleyen Haydar Dümen, asıl tedirginliğin başka şeyler olduğunu ifade ederek "Tedirginlik, genel kapsamlı bir dünya görüşünün uç olarak oraya yansıması. O zaman sokağa da çıkma, öyle de giyinme" ifadesini kullandı.

İçinde fesat olan, ters tepkisi olan bir insanın sokakta bir kadının yürüyüşünden de allak bullak olacağını belirten Haydar Dümen, "Türkiye'nin ciddi sorunları var" diyerek dizilerdeki öpüşme sahnelerinin o kadar ciddi olmadığına lafı getirdi.

Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş
Bu yazı 15 Ekim 2009, 10:10'de eklendi.

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.